Servicemedarbejder, under 18 år - Deltid

Rema 1000

  • København
  • Permanent
  • Deltid
  • 20 dage siden
Vores REMA 1000 butik på Messinavej søger en servicemedarbejder, under 18 år, som kan arbejde 20-25 timer i dagtimerneVil du med på holdet i REMA 1000? Lige nu søger vi en servicemedarbejder under 18 år, som kan arbejde cirka 20-25 timer i dagtimerne. Skal du have et sabbatår og har lyst til at prøve kræfter med butikslivet? Så er du måske lige den person, vi mangler!Vi stræber altid efter at give de bedste oplevelser i vores butikker, og vi arbejder ud fra forståelsen af, at kunden er vores øverste chef. God kundeservice er en topprioritet, og det skal være en medvirkende faktor til, at vores butik bliver lokalområdets foretrukne dagligvarebutik.Som person er du derfor smilende, venlig og udadvendt. Det er ikke et krav at have erfaring med lignende arbejdsopgaver, da vi nok skal sørge for den nødvendige oplæring. Du skal dog have afsluttet folkeskolens 9. klasse, være under 18 år, og kunne arbejde 20-25 timer ugentligt.Dine arbejdsopgaver som servicemedarbejder vil være:
  • Vareopfyldning
  • Betjening af kassen
  • Trimning af butikken
  • Lettere rengøring
Vi arbejder blandt andet ud fra en holdning om, at det skal væres sjovt at gå på arbejde, så derfor vil vi sørge for, at du får en god oplevelse og oplæring hos os. Vi har også fokus på, at der er et godt sammenhold blandt kollegerne i butikken, så man altid kan føle sig tryg, spørge om hjælp og selv bidrage til at hjælpe andre, når man har lært REMA 1000 og arbejdsopgaverne at kende.Lyder det som et job for dig?
Så ansøg via linket her til højre 'Søg stillingen'. Du er selvfølgelig også velkommen til at kigge ned i butikken og høre mere om jobbet.Læs mere om jobbet som servicemedarbejder i REMA 1000 her:Vi vurderer ansøgningerne løbende, og jobannoncen kan derfor blive fjernet inden ansøgningsfristen.DelI REMA 1000 er vi mere end 17.000 entusiastiske mennesker med ét fælles mål: Vi vil være bedst til at drive dagligvarebutik i Danmark - med fokus på kvalitet til lave priser. Det absolut vigtigste element i den mission er engagerede og virkelystne mennesker, som elsker at gøre en forskel i deres job.Vi har i dag flere end 425 butikker, og butikkerne er drevet efter en franchisemodel med selvstændige, lokalkendte købmænd i spidsen for den enkelte butik.
I Baglandet hos REMA 1000 / REMA Distribution er vi mere end 1.000 medarbejdere som skaber konkurrencekraft, servicerer og leverer varer til REMA 1000 butikkerne og andre kæder indenfor dagligvare- og convenience branchen.

Rema 1000