
Rengøringsassistent til Hjørring Bibliotekerne
- Hjørring, Nordjylland
- Permanent
- Deltid
Vi forventer, at du:
- har kendskab til rengøring og kan lide at gøre rent
- har evner og lyst til at yde en god service
- kan lide at arbejde selvstændigt
- kan møde kl. 8 om morgenen og er stabil
- god oplæring og sparring med kolleger
- en dynamisk arbejdsplads med rare kolleger og en uformel tone
- gode arbejds- og personaleforhold
Stillingen er på 30 timer ugentligt med tiltrædelse snarest muligt. Arbejdsstedet er henholdsvis på Hjørring Bibliotek, Østergade 30 i Hjørring, og Sindal Bibliotek, Torvegade 15 i Sindal. Det aftales med de øvrige rengøringsassistenter, hvordan opgaverne i hhv. Hjørring og Sindal fordeles. Du skal arbejde hver 3. lørdag.Løn- og ansættelsesvilkår fastsættes i henhold til gældende overenskomst på området.
Forud for endelig ansættelse i stillingen indhentes børneattest.
Hjørring Kommune har røgfri arbejdstid.Vil du vide mere om jobbet, så er du velkommen til at kontakte bibliotekschef Benthe Hansen på tlf. 7233 4814.Ansøgningsfrist den 8. september 2025.
Samtaler den 17. september 2025.
Ansættelse den 1. november 2025 eller snarest muligt.Send ansøgning online
Du sender din ansøgning, CV og relevante bilag via vores rekrutteringssystem. Du bliver guidet igennem processen ved at trykke på knappen "Send ansøgning".Vi ser frem til at modtage din ansøgning.Hjørring Kommune
Springvandspladsen 5
9800 Hjørring| |Du har allerede ansøgtDu har allerede sendt din ansøgning med denne e-mail. Hvis du vil ændre din ansøgning, så henvend dig til den rette kontaktperson.